SEZONA 2001 – 2002

Před první sezonou v KP mužstvo posiluje zadní řady – do týmu přichází Jindra Hodek. Účast v této soutěži láká i blovického Aleše Trhlíka, který jinak hraje za Kramolín a „starého známého“ Pepíka Čechuru. Tým naopak opouští Zdeněk Lokajíček, Jirka Popule a Richard Pašek.

V KP budou soupeři blovic hráči Apola Kaznějov, Ek. Staveb Plzeň, ISAMu Plzeň, TJ Božkov a HC M. Lázní. Těsně před zahájením regionálních soutěží odstupují hráči Domažlic ze skupiny „A“ sdruženého okresního přeboru. Našemu celku je nabídnuta možnost zahrát si souběžně i tuto soutěž.

Nabídku vedení Interu přijímá. Finanční zatížení poznají především samotní hráči, kterým se příspěvky zvyšují o 100 % na 200 Kč měsíčně. Pomoci se dostává i od města Blovice.

V KP platíme skutečnou nováčkovskou daň. Největší problém mužstvu dělají přestávky na úpravu ledové plochy po 2. třetině. Několik dobře rozehraných zápasů ztrácíme právě po této přestávce, např. v M. Lázních z 3 : 1 na 3 : 5, s Božkovem z 3 : 3 na 3 : 8, s ISAMem z 5 : 1 na 5 : 6. Jediný bod se daří získat až v předposledním zápase po remíze 2 : 2 s HC M. Lázně. Prohry v KP se promítají do psychiky mužstva a mají vliv i na špatný start v soutěži sdruženého přeboru. Konečné čtvrté místo získáváme až podstatným zlepšením po novém roce.

Mužstvo těží ze získaných zkušeností v KP a v závěru soutěže přehrává soupeře rozdílem třídy. Odnáší to postupně celky Dobřan (11 : 0), Hradiště (10 : 1), Kralovic (11: 5), a v přímém souboji o 4. místo Řenče (12 : 1). Zároveň se Inter Blovice stává potřetí v řadě přeborníkem okresu Plzeň – jih.

Po soutěži se chází vedení TJ s hráči ohledně budoucnosti mužstva. Plány jsou jasné. V případě, že se nepodaří znatelně posílit tým (což by muselo vést k vytvoření „B“ týmu), blovičtí hokejisté nastoupí v příští sezoně ve skupině „A“ sdruženého okresního přeboru.

Napsat komentář