SEZÓNA 1990 – 1991

Po třicetileté odmlce mají sportovci v Blovicích mezi sebou opět hokejisty. Píše se rok 1990, kdy se hrstka nadšenců rozhoduje založit hokejový oddíl. Hned v úplném počátku ale naráží na překvapivou překážku. Tehdejší vedení TJ Sokol Blovice z nepochopitelných důvodů přijetí hokejistů do svých řad odmítá. Nezbývá nic jiného, než založit, v té době něco neobvyklého, další TJ.

Po dlouhých přípravných jednáních se konečně 9. 3. 1990 uskutečňuje ustavující schůze nové TJ INTERNACIONAL BLOVICE. Předsedou se stává Jaroslav HOUDEK, dalšími členy výboru Jiří LOKAJÍČEK, Luboš MICHÁLEK, Vratislav HOUDEK a Zdeněk LOKAJÍČEK. Mezi nejdůležitější úkoly výboru patří sestavení mužstva a shánění finančních prostředků. Mezi blovickou mládeží byl patrný ostych a tak se hráči hledají pomocí inzerátů v Nové Pravdě. Na post trenéra byl vybrán Josef Tomášek. V krátké době se daří sestavit celý tým. Všichni se již těší na podzim, kdy poprvé vyjedou mezi mantynely. Nejdůležitější úkol ale výbor teprve čeká. Je třeba získat nemalé finanční prostředky na krytí nákladů za pronájem ledové plochy. K samozřejmostem patří, že každý hráč si zajistí ze svých prostředků kompletní hokejovou výstroj. První finanční prostředky získávají hokejisté při sázení stromků. Čistý výtěžek činí 430 Kč. Další akce na sebe nenechávají dlouho čekat. Hokejisté pořádají různé taneční zábavy, sází olše, pomáhají při stavbě ČOV. Mezi nezdařilejší akce patří zájezd do Vídně a Benátská noc. Letní příprava hráčů probíhá na hřišti za Lidovým domem.

Mezitím se představitelé TJ zúčastňují valné hromady okresu Plzeň – jih sdružených v ČeSTV. Na sklonku létavýbor zasílá přihlášku do soutěže OP P – jih. Mužstvo Blovic je zařazeno do skupiny „B“, společně s mužstvy KVUSS PM, Útušice, Sedlce, Černic, Losiné a Kasejovic.

K prvnímu mistrovskému zápasu vyjíždí hokejisté 8. 11. 90 v černých dresech s ručně našitými čísly na zádech a nápisem Inter na hrudi. Soupeřem jsou PS Plzeň, výsledek zápasu 1:7.

Premierovou branku Blovic vsítil kapitán Zdeněk Lokajíček. Špatné vzpomínky zůstávají na mužstvo Seldce. Tři prohry a celkové skóre 0:33. Jediné vítězství 1:0 dosáhlo mužstvo při zápase s H. Lukavicí. Střelcem vítězného gólu byl Vratislav Houdek. V konečně tabulce mužstvo obsadilo předposlední příčku.

Zpočátku se hokejisté díky p. Prokopcovi spoléhají i na pomoc města, zvláště při dopravě na zápasy. Veškeré spolupráci dává přítrž nově zvolený starosta p. Kratochvíl. Ač sám velký sportovec by nejraději hokej v Blovicích pohřbil.

Napsat komentář